Žiadosť o vystavenie pripúšťacieho povolenia si môžete stiahnuť <<<<TU>>>>

*Vystavenie pripúšťacieho povolenia hlavným poradcom chovu je od roku 2019 spoplatnené sumou 5 eur minimálne 1mesiac vopred, a 10 eur v kratšom termíne.

Za spoplatnenie hlasovali, na členskej schôdzy dňa 13.10. 2018, všetci členovia BKSK. Za pochopenie ďakujeme.

V prípade pripúšťania zahraničným plemenníkom musí žiadateľ priložiť k žiadosti nasledovné kópie materiálov o krycom psovi:  preukaz o pôvode psa, výsledok vyšetrenia na RTG DBK, bonitačná karta, výstavné posudky a ďalšie, podľa uváženia. Pri pripúšťaní zahraničným plemenníkom vystavuje povolenie hlavný poradca chovu .

Chovateľ je povinný žiadať o vystavenie pripúšťacieho povolenia najneskôr 6 týždňov pred očakávaným háraním suky. Poradca chovu je povinný do 21 dní po obdržaní žiadosti vystaviť pripúšťacie povolenie a odoslať ho chovateľovi.

Na stiahnutie: tlačivo na RTG dysplázie bedrových kĺbov

Upozornenie pre členov klubu: od 1.7.2011 pre potreby uchovnenia platí vyhodnotenie rtg na dyspláziu bedrových kĺbov od veterinárneho lekára, ktorý sa nachádza na aktuálnom zozname posudzovateľov dedičných vád:

Stanovy na stiahnutie

JSN Agency is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework